wtorek, 17 maja 2016

Wianek "przeciwalergiczny".Było już Trzech Ogrodników, minęła  Zimna Zośka - powinno być ciepło, a jest nadal zimno. Kiedy w końcu wróci ta słoneczna i piękna wiosna? Nie wiem jak Wy, ale ja już takiej pogody mam dosyć...  Miałam tyle działkowych planów na ten tydzień, tyle mam do zrobienia i wszystko musi poczekać. Tylko trawa nie chce czekać i "rośnie jak drożdżach". No, może jak po deszczu, bo ciągle pada i pada - a ja za nic nie mogę się zabrać. Z drugiej strony majowy deszcz ma też dobre strony : podlewa warzywa, które ładnie już wykiełkowały.

****

Jeszcze nie tak dawno kwitły drzewka owocowe. Często bywam wtedy na działce, by się nacieszyć drzewami obsypanymi kwiatami. Dla mnie to sama przyjemność posiedzieć pod kwitnącą jabłonią lub wybrać się na spacer wiejską drogą. Wiem jednak, że coraz więcej osób nie może cieszyć się z uroków wiosny. Właśnie o tej porze roku dopada ludzi alergia na pyłki.  Dużą zmorą są między innymi kwitnące brzozy. Nota bene - tak piękne w tej postaci:Alergicy nie są w stanie ograniczyć kontaktów z tym alergenem.
 Brzózkami obsadzone są nie tylko gospodarstwa na wsiach, ale także skwery i parki w miastach. 
Nie da się ich uniknąć...

****

Te kwitnące jabłonie i brzozy zainspirowały mnie w tym roku do zrobienia wiosennego wianka. Miałam pomysł, aby  w maju  dekoracja aptecznej witryny nawiązywała do problemu alergii. I tak trochę przekornie połączyłam gałązki brzozy z opakowaniem leku przeciwalergicznego. Przy wyborze pudełka kierowałam się tylko i wyłącznie motywem kwiatu, który jest na nim widoczny.   - To nie jest post sponsorowany!!!  Znalazłam wśród moich florystycznych skarbów sztuczne kwiaty jabłoni i dodałam gałązki brzozy...


Te sztuczne wydały mi się dość  podobne do tych żywych na drzewie i do tego z pudełeczka po leku:
 


 Wszystko przymocowałam klejem na gorąco do słomianego podkładu, który  owinęłam białą włóczką.
Chciałam, aby ten biały wianek   kojarzył się z drzewami owocowymi bielonymi na wiosnę.


I jak? - podoba się Wam?

4 komentarze:

 1. Intrygujace zestawienie :) urocza dekoracja i barawa za pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :-)
   Chciałam, aby ten wianek miał pewien przekaz... i chyba się udało.

   Usuń