czwartek, 5 maja 2016

FIOŁKI i znaczenie imion.

Mam takie miejsce na działce, gdzie co roku kwitną fiołki. Żonkile i tulipany leniwie wyglądają  z ziemi. Na ich kwiaty  trzeba  poczekać . A fiołki już są !!!  Jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. Choć takie małe i niepozorne, nie są mi obojętne. Dlaczego? Otóż - - - FIOŁEK jest symbolem mojego imienia.


 
O symbolice imion dużo informacji podaje internet. Między innymi tu http://www.ksiegaimion.com/ możecie o tym poczytać - Jeśli chodzi o moje imię, przyznaję , że jest w tym dużo prawdy. Ciekawa jestem, czy jesteście tego samego zdania?

Liczba imienia Jolanta to CZTERY. Czwórka jest liczbą ziemi, rolnictwa i roślin, a także tego, co trwałe. Oznacza więc wieczny proces rodzenia się, umierania i odradzania żyjących istot. Kto mnie zna choć trochę - pewnie to potwierdzi ;-)

 Ciekawa jest historia mojego imienia:

Iolanthe to po grecku "kwiat fiołka". Tak więc imię Jolanta znaczy to samo, co Wioletta (imię pochodzące z łaciny). Fiołek był od zamierzchłych czasów magicznym kwiatem, podobnie jak róża, lilia i konwalia. Kusił swoją wonią zakochanych, był symbolem wiosny...


 Fiołkami strojono posągi greckich bogiń. Ale ten skromny kwiatek z powodu swojej fioletowej barwy przypominał też o przemijaniu.
 Wprowadzał w misterium śmierci i odrodzenia. 
Kwiaty symbolicznie podlegają planecie Wenus, ale fiolet jest barwą Neptuna.

Ciekawi jesteście, jaka jest Jolanta?
Oto cała prawda o mnie:   
Jolanty, jak wszystkie numerologiczne czwórki, żyją blisko natury i spraw materialnych. Można powiedzieć: trzymają się ziemi. Lubią kwiaty i przyrodę, lubią, jak wokół nich jest kolorowo, świat jest bogaty, a życie obfituje we wrażenia. Cenią sobie dobrobyt, dobrze urządzony dom i obrazy na ścianach. Często interesują się sztuką lub mają talenty muzyczne. Nie są więc wcale, jakby to wynikało z właściwości liczby CZTERY, przyziemnymi materialistkami. Przeciwnie, mają wiele zrozumienia dla życia duchowego i duchowego rozwoju. Pociąga je wszystko, co romantyczne i mistyczne, bywają tajemnicze i potrafią wędrować po magicznym świecie swojej wyobraźni. Jako że kwiat fiołka jest od prawieków znakiem zakochanych, Jolanty są uczuciowe, ale też uwodzicielskie, a na mężczyzn rzucają iście magiczny urok.
            - Ciekawe...

6 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. Monia - Ty jesteś jedną z osób, która zna mnie dobrze i od dawna. To musi być prawda. Ja też uważam, że jest tu dużo prawdy... A czytałaś o sobie?

      Usuń
  2. Moje też się sprawdza, chociaż podane przeslowia pod znaczeniem imienia wykluczają się wzajemnie;)

    OdpowiedzUsuń