Przejdź do głównej zawartości

Tulipanowy festiwal w Ogrodzie Botanicznym UW.

Jesienią tego roku Uniwersytet Warszawski będzie obchodził swój 200 jubileusz. Przez te wszystkie lata uczelnia zachwyca różnorodnością, kreatywnością i pasją swoich członków ,  Dowodem tego był chociażby tulipanowy festiwal, który odbył się w Ogrodzie Botanicznym UW. W dwa weekendy kwietnia w parku Ogrodu odbyła się impreza, podczas której pokazano zwiedzającym sposoby uprawy oraz piękno wiosennych roślin ozdobnych.


W Ogrodzie Botanicznym UW zakwitły tysiące kwiatów cebulowych: tulipanów, narcyzów i szafirków. 



Pogoda dopisała, więc niespiesznie udałam się na spacer alejkami...

 



... i podziwiałam budzącą się do życia przyrodę... 


 


... oraz  odkryłam urokliwe zakątki, do których w trakcie poprzednich odwiedzinach Ogrodu nie dotarłam.





Bardzo lubię takie wydzielone miejsca w ogrodach.

Na koniec deser w botanicznej kawiarence .
Polecam!!!


Polecam Wam spacer w Ogrodzie Botanicznym UW. Już za kilka dni pierwszy, długi weekend majowy - może właśnie tu warto się wybrać. Macie jakieś plany na majówkę? Zostajecie w domu, czy krótki wyjazd?

Jakby nie było - życzę Wam, aby majówka była udana.




Komentarze

  1. Zazdroszczę takich przyjemnych widoków na żywo :)
    W majówkę będę w domu, ale na pewno wybiorę się na spacer. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiosna szybko mija, więc warto nacieszyć się jej pięknem, kwiatami... Teraz miło jest spacerować, bo wszędzie jest pięknie... kwitną drzewa i nawet trawa ma inny kolor niż latem.
      Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego.

      Usuń
  2. Może się minęłyśmy? ja też byłam, a w zasadzie bywam co najmniej raz w tygodniu, żeby nasycić się zmieniającymi się kolorami wiosny! Pozdrawiam, M.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem Madzia, że często bywasz . Spacerując po Twoim blogu mam wrażenie , że sama też w Ogrodzie jestem tak często. I prawdą jest, że można co tydzień podziwiać inne kwiaty, które właśnie zakwitły.
      Pozdrawiam wiosennie.

      Usuń
  3. Szkoda że mnie ze sobą zabrałaś. Moje dwie miłości - Warszawa i kwiaty - w jednym!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Następnym razem musisz koniecznie do nas dołączyć.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić fascynator ?

Zróbmy sobie fascynator .  Taki padł pomysł na nasze kolejne twórcze spotkanie  z koleżankami-florystkami.  FASCYNATOR. A cóż to takiego jest?  Okazuje się , że każda z nas przynajmniej raz w życiu widziała tą wyjątkową, elegancką ozdobę głowy kobiety. Ale nie każda z nas wie, jak to się nazywa. Fascynator to nazwa wywodząca się z angielskiego słowa "fascinator". Nazywany  także "kapeluszem koktailowym", popularny był szczególnie w 20-leciu międzywojennym. W latach 70-tych minionego wieku odszedł w zapomnienie. Mam wrażenie, że swoje odrodzenie przeszedł podczas ślubu  Williama i Kate. Wtedy to księżna Beatrycze zaprezentowała się w kreacji, w której centralnym punktem były właśnie fascynator. źródło: internet  Widzę, że od tamtej pory fascynatory cieszą się niegasnącą sympatią. Księżna Kate też często sięga po tą ozdobę, jako uzupełnienie swoich kreacji. źródło: internet źródło: internet   ----------------------

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

Po drodze do Szklarskiej Poręby zatrzymaliśmy się w sklepie firmowym Huty Szkła  Kryształowego Julia. Sklep mieści się bezpośrednio przy hucie, którą można zwiedzić z przewodnikiem.    Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Ręcznie produkowane i szlifowane kryształy są wysyłane do sklepów nie tylko w naszym kraju, ale podobno na całym świecie. Ta zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach. i co czyni ją bardziej atrakcyjną - dostępna jest dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie można poznac tajniki sztuki szklarskiej. Ja ze względu na ograniczenia czasowe zwiedziłam tylko sklep -  i nie żałuję.  Podziwiałam szklane figurki zwierząt:     Kryształowe kwiaty:   Jeśli zapytacie mnie, który kolor kryształów wybieram.  Odpowiem : zielony, butelkowo-zielony.

Wielkanocne zające na Gardeni 2018

Pozostało kilka dni do świąt. Czas wyciągnąć wielkanocne dekoracje i ozdobić dom . Kolejny raz stawiam na zające.  Nawet na ostatnich Targach Ogrodniczych Gardenia przyłapałam się na tym, że omijam kury i kurczaki, a  robię zdjęcia porcelanowym figurkom zajęcy. Mają w sobie coś takiego, co przyciągnęło moja uwagę...     Natomiast trzy lata temu na Gardenii zwróciłam uwagę  na figurki zajęcy i kur z materiału. Przyznam , że stały się inspiracją dla mojego rękodzieła. Krótko po targach uszyłam  ocieplacze na jajka w formie królika. Rozpoczęła się też moja przygoda z szyciem kur i królików typu Tilda.  Nie jest już tajemnicą, że z każdego wyjazdu na targi do Poznania przywożę w głowie masę nowych  pomysłów.  O tym, co dokładnie zainspirowało mnie w roku 2015, możecie przeczytać w tym poście: Dekoracji wielkanocnych - nie ma końca ;))