sobota, 2 kwietnia 2016

WIOSENNE PORZĄDKI na działce.

W marcu, przed świętami,  udało mi się wygospodarować kilka wolnych godzin i przeznaczyć je na prace porządkowe na działce. Dla matki trójki dzieci,  kobiety pracującej i prowadzącej dom - nie jest to zadanie proste. Ale to oddzielny temat... Ważne, że mi się udaje wszystkie role pogodzić.Po sezonie jesienno-zimowym okazało się, że działka jest trochę zaniedbana.  Najbardziej ucierpiała trawa  pod drzewami, na które spadły ostatnie  liście. Nie miałam czasu wszystkich wygrabić, bo swoją uwagę musiałam jesienią  poświęcić (razem z mężem) chorującym rodzicom, a nie pracom działkowym. To , co zgrabiłam we wrześniu i październiku, przeznaczyłam na kompost. A to co pozbieram teraz - na wiosnę - palę w ognisku.Przyszła też kolej na drzewa i krzewy owocowe. 
Znacznie przycięłam w tym roku jabłonie. Zarówno te stare, jak i młode drzewka."Rany cięte" drzew zabliźniłam pastą ogrodniczą, 
aby w ten sposób zapobiec wtargnięciu do rośliny grzybów i innych ustrojów chorobotwórczych. Z krzaków porzeczek powycinałam zdrewniałe pędy.


Dzięki temu zabiegowi roślina się wzmocni.
A ja liczę na obfitsze jej owocowanie ;-))

 ***
W tym roku planuję jeszcze małe zmiany w warzywniku. Chciałabym przygotować podwyższone grządki na sałaty. Takie jak ta na tym zdjęciu z internetu:

Mam już gotowe deski, tylko muszę poprosić któregoś z moich mężczyzn, aby mi je skręcił w skrzynki.***
Chciałabym jeszcze stworzyć ziołową rabatę.
Dużo różnych ziół mam już na działce, ale marzą mi się nowe nasadzenia. 
I koniecznie muszę w tym roku zrobić z nimi porządek. 
 Posadzę je w jednym miejscu - na jednej wspólnej rabacie.
2 komentarze:

 1. Ależ dostałaś kopa Jolu hihihi
  Dzięki temu ogródek będzie przepiękny :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaaak. Nawet sąsiedzi się dziwią, że tak "zasuwam" z robotą... Ale wiesz, jak wpadam na działkę tak na 2 godzinki, to nie wiem za co się złapać. Robota sama pali mi się w rękach.
   Ale ja to uwielbiam...
   Buźka.

   Usuń