niedziela, 14 maja 2017

Maj- czas Pierwszej Komuni św.

Pierwsze Komunie św.  moich dzieci  są już za mną. W przypadku każdego dziecka starałam się, aby był to dla nich dzień wyjątkowy. Dla mnie ważna była nie tylko atmosfera, ale i wystrój domu w tym dniu . Chciałam, aby stół przy którym siadaliśmy z rodziną był piękny. Nie mogło brakować na nim kwiatów. 


Najczęściej wybierałam konwalie, stokrotki i niezapominajki.

 Pamiętam, że na którąś komunię "ubrałam" dom w bez. Duże, duuuże wazony wypełnione bzem. Stały na parapetach, z daleka od stołu, aby przy jedzeniu nie przeszkadzał ich zapach. 
-zapach kwiatów nie może być intensywny. 
Ważne, aby o tym pamiętać przy wyborze kwiatów, 
z których chcemy przygotować  dekoracje na stół ;-)  

Kwiaty najczęściej przywoziłam z działki.

 Cieszę się, że w tym roku nie organizuję na wiosnę żadnej imprezy, bo przez  zimną wiosnę  mam niewiele kwitnących kwiatów ... 

Do kompozycji z kwiatów dobierałam pasujące kolorem świece i serwetki. Starałam się w jakiś specjalny sposób zaznaczyć miejsce przy stole, gdzie siedziało dziecko przystępujące do I Komunii św. 

Jak to zrobić?
--- na talerzyku dziecka można postawić porcelanową figurkę aniołka
---  można przystroić krzesło , na którym ma siedzieć dziecko, np. przewiązać szeroką wstążką lub dopiąć stroik z żywych kwiatów
---   nad miejscem dla dziecka można zawiesić girlandę z motywem komunijnym.

To wszystko pozwoli,
 by dziecko poczuło się wyjątkowo w tym dniu .


2 komentarze:

  1. Będę gościem na dwóch komuniach i już jestem ciekawa jak będzie wyglądał wystrój domów w ten wyjątkowy dzień. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Ala za odwiedziny.
    Idę do Ciebie.

    OdpowiedzUsuń