sobota, 12 listopada 2016

Muzyczne zamówienie.

Dekoracje do domu  tworzę najczęściej   pod wpływem natchnienia, -  pomysłu, który nagle pojawia się w głowie. I tak lubię najbardziej. Jeśli chodzi o rękodzieło - lubię działać spontanicznie . Wydaje mi się, że wtedy uzyskuję najlepsze efekty. Ale bywa też i tak, że część moich prac powstaje na specjalne zamówienia. Wówczas wystarczą mi  tylko wytyczne: styl, kolorystyka, tematyka ... i to, co ma być przedmiotem dekoracji. Zbieram materiały i tworzę...

Tak było ostatnio. Miałam ozdobić przedmioty, które można byłoby  używać na co dzień  w domu. W ciepłych kolorach : w beżach i brązie. Niby prosta sprawa, a jednak...  Osoba, do której miało ostatecznie dotrzeć  moje rękodzieło, okazała się  wyjątkowa. Była nią miłośniczka muzyki, która z wielką pasją otacza się wszelkimi przedmiotami z motywem nut. Dodatkowo dowiedziałam się, że uczy gry na skrzypcach. 


Zadanie wydało mi się dość proste. Przypomniałam sobie, że u siostry mojego męża widziałam serwetki z motywem skrzypiec na tle nut. Po prostu - idealne!!! Wykorzystałam je do stworzenia poszewek na poduszki i do ozdobienia drewnianej podkładki pod dzbanek z kawą...


Gdy robiłam te zdjęcia, doszłam do wniosku, że  te muzyczne poduchy    wpasowały się także w klimat mojego pokoju. Mylę, że nawet  bardzo ... i wiecie co -   zrobię podobne  dla siebie.
4 komentarze:

 1. Jolu piękny motyw i powiedz mi kiedy masz na to czas;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga, no właśnie - Myślę, że każda z nas, tworząca rękodzieło, ma największy problem ze znalezieniem wolnego czasu na to hobby. Dlatego moje prace potrzebują kilku dni, aby je skończyć.
   Czas wolny mam najczęściej po 20.00 .

   Usuń
 2. Pięknie wykorzystałaś serwetki ode mnie:) Ja też chcę taką podstawkę!

  OdpowiedzUsuń