niedziela, 14 lutego 2016

Nie o miłości, a o przyjażni dziś będzie.

Miłości  Wam życzę Kochane każdego dnia roku,  nie tylko 14- go lutego. Dziś chciałabym napisać Wam o moim sposobie pielęgnowania przyjaźni. Jak z przyjaźnią jest - wiadomo. Aby ciągle kwitła , trzeba o nią dbać, trzeba dla przyjaciół umieć znaleźć  czas. W dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne. Wiecie coś o tym? Praca, rodzina, dom - to wszystko wymaga czasu. Więc jak tu jeszcze znaleźć czas dla przyjaciół.W szkole florystycznej, którą skończyłam dwa lata temu, zawiązała się nić przyjaźni między kilkoma dziewczynami. Umawiałyśmy się na  spotkania średnio raz w miesiącu, ale często w różnym składzie. Zawsze było tak, że którejś nie pasowało. Przesuwałyśmy wtedy terminy, dzwoniłyśmy i na nowo ustalałyśmy. I tak ciągle i ciągle...  Tak to już w życiu bywa, że coś może człowiekowi niespodziewanie wypaść i trzeba zmienić plany. W końcu jedna z nas wpadła na pomysł: ustaliłyśmy jeden dzień w miesiącu - powiedzmy: pierwszy wtorek miesiąca- że tego dnia spotykamy się po południu. Od tego czasu każda z nas wie, że tak trzeba planować swoje sprawy, by w tym dniu mieć wolne popołudnie. A jeśli się nie da? Jeśli "coś" wypadnie? Trudno. Takie życie. Żadna z nas nie ma pretensji. Spotkamy się za miesiąc - w większym składzie. 
Te nasze spotkania odbywają się najczęściej w klimatycznych knajpach, których na płockiej Starówce nie brakuje. Daje to nam okazję do posmakowania niejednokrotnie bardzo dobrych dań.
Godne polecenia jest lokalne piwo pszeniczne z Browaru Tumskiego. Tam odbyło się nasze lutowe "Walentynkowe" spotkanie.  :-)Poza tymi spotkaniami organizujemy wspólne wyjazdy. Dalsze lub bliższe wycieczki. W ostatni weekend lutego jedziemy na targi florystyczne Gardenia 2016. Polecam tą imprezę miłośniczkom roślin, dekoracji i piękna natury. Relacja na blogu będzie - obiecuje. Informacje o imprezie znajdziecie tutaj- http://gardenia.mtp.pl/pl/

***

Jeszce raz chciałabym zarekomendować Wam  "Browar Tumski". Jeśli wybierzecie się do Płocka- Koniecznie odszukajcie go na Starym Rynku. 


Już sobie wyobrażam, ile tam jest dziś ludzi. 3 komentarze:

  1. Śliczne, szydełkowe serduszko i pięknie dobrane kolory, kordonku i wstążeczki. Pozdrawiam :-))

    OdpowiedzUsuń