niedziela, 11 grudnia 2016

Kalendarz adwentowy w aptecznej witrynie.

Musze się Wam przyznać, że w tym roku - pierwszy raz w życiu - przygotowałam kalendarz adwentowy. Chciałam, aby  pełnił funkcję przede wszystkim dekoracyjną, ale także, aby był źródłem informacji (zadań) o tematyce prozdrowotnej. Dlaczego tak? - otóż dlatego, że ma być dekoracją aptecznej witryny ;-)
Plany do jego wykonania miałam wielkie...  Narysowałam schemat choinki, którą sama chciałam zmontować i co?   Nie wyrobiłam się ... okazało się, że za 2 dni grudzień, a ja  nawet materiału nie miałam, z którego mogłabym ją zrobić. Z kłopotu wybawił mnie mój mąż. Kupił w Lidlu podświetlaną choinkę, która idealnie posłużyła  za konstrukcję kalendarza adwentowego. Zawiesiłam na niej buteleczki po kroplach i szklane lekarskie bańki. Każdą oznaczyłam wcześniej cyfrą określającą dany dzień grudnia. W butelkach i bańkach umieszczone są karteczki z zadaniami, które warto wykonać w grudniu, aby  zdrowo - ziołowo przygotować się do świąt. 

Jeśli chcecie wiedzieć jakie mam propozycje na każdy dzień grudnia - zapraszam na mój blog ziołowareceptura.blogspot.com Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny pomysł. A witrynę świąteczną widziałam na żywo, dużo ładniejsza niż na zdjęciach! Gratuluję!

    OdpowiedzUsuń