środa, 15 czerwca 2016

Lampiony ze stokrotkami.


Szkolne życie moich dzieci nabrało ostatnio tępa. Ostatnie w tym roku  sprawdziany, prezentacje, dyktanda i inne zaliczenia dały się odczuć także mi. Z resztą - nie tylko mi - Myślę, że podobną sytuację mają w domach te mamy, których dzieci są w wieku szkolnym. Koniec roku szkolnego i wyniki na świadectwie są szczególnie ważne dla tych, którzy kończą szkołę i od września rozpoczynają kolejny etap edukacji. Tak jest u mojego starszego syna... Kończy podstawówkę i emocje są. A jutro - jutro bal szóstoklasisty , w którym mam swój mały udział - ale o tym w następnym poście. 

****

Dziś chciałabym podzielić się z Wami pomysłem na lampiony. Bardzo proste w wykonaniu, ale zarazem efektowne. Idealne do dekoracji stołów podczas czerwcowych spotkań z rodziną, czy przyjaciółmi. Wykorzystałam stokrotki, tak które pięknie kwitną  w trawie na działce, że szkoda mi było je ściąć kosiarką. Zebrałam ile mogłam i  tak pojawił się pomysł na lampiony:

Do przygotowania takich lampionów można  wykorzystać   kielichy. Najlepiej o różnym kształcie i wielkości. Do tego   świece pływaczki i drobne kwiatki. U mnie tym razem stokrotki, ale mogą być też rumianki, chabry i inne kwiaty zebrane na spacerze, czy w ogródku. Ciekawa jestem , czy pomysł się Wam spodobał....
... bo przede mną jutro kolejne zadanie florystyczne.

4 komentarze:

  1. Uwielbiam stokrotki, są takie... niewinne:) A Twój pomysł taki prosty, a taki efektowny!

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie rozwiązania lubię najbardziej...

    OdpowiedzUsuń