wtorek, 6 marca 2018

FLOWER BOX w stylu Urban Jungle.


Nazwa tej kompozycji powstała spontanicznie. Pod wpływem motywu na pudełku, które dołączone było do mojego nowego kubka na herbatę. Kubeczek przyjechał ze mną z Poznania - ot,  taka pamiątka z Targów Ogrodniczych Gardenia ;-)

W Poznaniu po raz kolejny zwiedziłam palmiarnię. Tam z kolei (jako kolejną pamiątkę z wycieczki) kupiłam palmę o pięknej nazwie Chamedora wytworna (Chamaedorea elegams). Jej liście idealnie pasowały mi do wykończenia kompozycji. - zwróćcie uwagę na motyw liścia na pudełku.


Co to jest flower box?
To nic innego jak "kwiaty w pudełku".
Wdzięczna dekoracja i za razem świetny pomysł na prezent.
To nowy florystyczny trend.

Do wykonania pudełka z kwiatami  potrzebne są:
 •  świeże (ulubione) kwiaty
 •  nożyce
 •  gąbka florystyczna
 •   celofan
 •  dekoracyjne pudełko
Pamiętajcie, aby kolor pudełka współgrał z kompozycja kwiatową. W pierwszej kolejności należy spód pudełka wyłożyć  celofanem. To  ochroni pudełko  przed wilgocią. Następnie środek  wypełniamy mokrą gąbką florystyczną i układamy kompozycję. Kwiaty powinny być obcięte do 10 centymetrów długości łodygi. Mogą być pozbawione liści, ale nie muszą.

 


Wiem, że Flower Box ma swoich zwolenników i tych, 
którzy za taką formą nie przepadają.  
Ja zdecydowanie należę do tych pierwszych.
A za bukietami przepadam.2 komentarze:

 1. Witam cię bardzo serdecznie chciałem Słoneczna marcowy dzień Bardzo mi się podoba pudełko w samo w sobie jest przepiękne optymistyczne z różami prezentuje się fantastycznie Pozdrawiam cię bardzo serdecznie i życzę przyjemnego dnia


  Gdybyś miała ochotę to serdecznie zapraszam Cię na bloga swojej Przyjaciółki , która również jak i Ty chwyta piękne obrazy w swój obiektyw i pisze posty płynące prosto z serca dla drugiego człowieka .

  ---> odnowionaja.blogspot.com

  Pozdrawiam bardzo serdecznie Sylwia :)

  OdpowiedzUsuń