wtorek, 31 stycznia 2017

Anioł z Powertexem

Jakiś czas temu miałam okazje uczestniczyć w warsztatach i poznać  preparat do utwardzania tkanin Powertex. Dzięki niemu można tworzyć trwałe dekoracje, rzeźby - także ogrodowe, obrazy i niepowtarzalną biżuterię. Obok właściwości utwardzających, pełni funkcję kleju oraz  nadaje pracom kolor. Pawertex dostępny jest w kilku kolorach i od nas zależy , jakiego użyjemy.

Ja wykonując tego anioła potrzebowałam koloru kremowego. 

Pomalowałam nim twarz I utwardziłam skrzydła .


Suknie zrobiłam z materiału jutowego .
A włosy ze sznurka bawełnianego. Pracując z tym utwardzaczem można łączyć ze sobą materiały chłonne, takie jak tkanina, papier, karton i skóry. Tworząc rzeźby,
Powertex można łączyć z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniem, ceramiką, drewnem, piaskiem. A co najważniejsze, jest to produkt bezpieczny dla środowiska i ludzi. Można z nim pracować w domu i innych zamkniętych pomieszczeniach.

sobota, 21 stycznia 2017

Koniec stycznia , a mnie nie ma...

Zbliża się koniec stycznia, a mnie na blogu nie ma ... 

Tym  z Was, którzy do mnie zaglądacie i czekacie na nowe posty, winna jestem  usprawiedliwienie. W tym roku powiększyła nam się rodzina, a co za tym stoi - przybyło obowiązków ;-)  Tak to już jest, gdy w domu pojawia się małe dziecko... Nawet , jeśli jest to psie dziecko . 

Ponieważ (z założenia) rok 2017 ma być rokiem spełnionych marzeń, właśnie spełniło się marzenie mojego starszego syna . Od trzech tygodni mieszka z nami Jack - 3-miesięczny doberman. 


I jak to z dzieckiem bywa - zdążył wywrócić życie rodziny do góry nogami. Przytulaśny jest niesamowicie, żeby tylko tyle nie sikał...


***
Jeśli chodzi o mnie. 
Mam nadzieję, że na wiosnę ja też spełnię moje marzenie ... Trzymajcie kciuki !!!  

A na dowód tego, że nie tylko zajmuję się psem, mam dziś do pokazania wianek z włóczki. Zrobiony z myślą o naszych babciach.Razem z wiankiem przesyłam Babciom najlepsze życzenia :
duuuużo zdrowia i spełnienia marzeń!